Bitcore Momentum Online lékárna Lékárna pod strání s nejlepšími cenami v České Republice.

24., 25., 26., 27., 28. a 29. lekce

Už dlouho jsem nepsal, co jsme probírali na našem kroužku, proto to shrnu v tomto jediném příspěvku.

4. dubna jsme si hráli se Serialem. Posílali jsme na něj součet čísel, vraceli jsme mu to, co nám poslal. Vytvořili jsme základ drátového ovladače s dvěma tlačítky.

11. dubna jsme hledali, jak se zapojuje senzor HC-SR04 s Arduinem. Senzor jsme uvedli do provozu, měřil nám vzdálenost až do dvou metrů. Také jsme objevili, že když je překážka od senzoru moc daleko, vrací hodnotu 0. Na konci hodiny jsme rozebrali kvadrokoptéru a popsali si funkci jednotlivých dílů.

18. dubna jsme si představili funkci modulo. Potřebovali jsme ji na zobrazení minut a vteřin od spuštění programu.

25. dubna jsme používali sériovou komunikaci s bluetooth modulem. Stáhli jsme si aplikaci na ovládání RC auta a pomocí ní ovládali náš podvozek.

2. května jsme přidávali novou funkci k našemu podvozku. Když narazí na překážku, zastaví se. Někteří byli iniciativní a udělali funkci, že se podvozek nejen zastaví, ale i o trchu couvne.

9. května jsme si dali pauzu od našeho podvozku a řekli si něco o 3D tisku. Ukázali jsme si, jak to vlastně funguje a vytvořili vlastní 3D model v online programu tinkercad.com.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Petr Pošvic. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *