Bitcore Momentum Online lékárna Lékárna pod strání s nejlepšími cenami v České Republice.

Bezdrátová sluchátka Cel-Tec BTH018

Před pár dny jsem si pořídil nová bezdrátová sluchátka. Hledal jsem něco moderního a pokud možno i vhodného pro sport. Nejsem audiofil, se sluchátky budu více telefonovat, než poslouchat hudbu. Přesto jsem chtěl, aby zvuk byl kvalitní a nedocházelo k praskání. Téměř hned padl můj zrak na sluchátka Cel-Tec BTH018 za cenu 1.200 Kč.

cel-tec-bth018Jedná se o špuntová sluchátka určená pro sport. Jsou odolná vůči potu i dešti se stupněm krytí IPx6. Zavěšují se zezadu hlavy za uši. Při běhu na hlavě drží dostatečně pevně, častým otáčením hlavy špunty z uší lehce vypadávají (pokud máte prostor kolem uší vyholený, drží sluchátka o trochu lépe). Díky váze 33 gramů je skoro necítím.

Zvuk je solidní a při hovoru ani při přehrávané hudbě není slyšet praskání. Pokud jsou sluchátka připojená, ale nepřenáší zvuk, je jednou za 5 vteřin slyšet mírné prasknutí. Komunikují pomocí bluetooth verze 2.1.

Výrobce uvádí dosah 10 metrů, což by při přímé viditelnosti mohlo odpovídat. Zkoušel jsem telefonovat z vedlejší místnosti a nezaznamenal jsem rušení. Spojení se přerušilo až při přesunu do jiného patra na druhou stranu domu. Při opětovném přiblížení se spojení obnovilo. V případě telefonního hovoru byl zvuk přesměrován zpět na sluchátka, v případě přehrávané hudby se přehrávání zastavilo (to ale bude vlastnost zvolené hudební aplikace).

Velmi se mi zalíbilo 3 tlačítkové ovládání. Přední tlačítko (blíže obličeji) slouží pro zvýšení hlasitosti (krátký stisk) a pro přesun na předchozí skladbu (dlouhý stisk). Zadní tlačítko (dále od obličeje) slouží k snížení hlasitosti (krátký stisk) a pro přesun na následující skladbu (dlouhý stisk). Je to trochu nelogické 🙂 Prostřední tlačítko (označované jako multifunkční) má více funkcí a záleží, v jakém stavu sluchátka jsou. Pro přehlednost to uvedu v tabulce (více se dočtete v manuálu):

Stav Ovládání Funkce
Vytáčení Krátký stisk Zrušení vytáčení
Příchozí hovor Krátký stisk Přijetí hovoru
Dlouhý stisk Odmítnutí hovoru
Probíhající hovor Krátký stisk Ukončení hovoru
Dlouhý stisk Přesměrování na mobil / přesměrování na sluchátka
Dvojklik Vypnutí/zapnutí mikrofonou
Vypnuto Dlouhý stisk 5 vteřin Zapnutí sluchátek
Dlouhý stisk 7 vteřin Vstup do párovacího režimu
Zapnuto Dvojklik Volání poslednímu volanému
Dlouhý stisk 2 vteřiny Hlasové vytáčení – spuštění Google Now

Hodně se mi líbí hlasové vytáčení, které na svém Androidu často používám přes Google Now. Dlouhý stisk prostředního tlačítka spouští právě Google Now (na Androidu, s jinými operačními systém jsem nezkoušel) a já mohu nadiktovat co chci (zavolej, pošli sms, pošli email, jaké je počasí, …).

Výrobce uvádí, že sluchátka mají paměť až na 8 zařízení, takže není nutné neustále párovat, pokud chcete sluchátka používat s telefonem, tabletem i počítačem. Škoda je, že se nedokáží připojit k zařízení s nejsilnějším signálem. Vždy se připojují k poslednímu spárovanému zařízení. Pokud je vypnuté, nepřipojí se k žádnému zařízení.

Baterka by měla vydržet 7 hodin hudby nebo 8 hodin telefonování. Nemám to vyzkoušeno. Na plné nabití mi vydržela 3 dny docela častého provozu (asi 2 hodiny běhání, dost telefonátů a občasné poslouchání hudby při práci). Obvykle hudbu při práci neposlouchám, takže odhaduji, že při běžném používání mi vydrží 3x déle. Škoda, že není možné zjistit vybití baterie jinak, než přes voltmetr. V plném stavu má baterie 0.43 V. Když je baterie vybitá, začnou sluchátka třikrát pípat každých 30 vteřin. Bohužel vydrží přibližně 5 minut, pak se odpojí a vypnou. V tomto stavu má baterka 0.013 V.

Sluchátka jsou dodávána se speciálním (velmi krátkým – asi 45 cm) nabíjecím kabelem. Ten se nasouvá na jednu pacičku sluchátek a druhý konec kabelu je možný zastrčit do standardního USB (počítač, adaptér do zásuvky – není součástí balení, power banka, …). V případě ztráty kabelu je možné dokoupit náhradní, nebo si vyrobit vlastní. V kabelu totiž zřejmě není žádná elektronika, jedná se o dva dráty + a -. Napájet je třeba DC 5.0V střídavě 130mA. Proto dejte pozor, aby Váš adaptér do zásuvky měl tyto parametry. Nabíjení přes počítač trvá okolo 2 hodin.

Připojení k notebooku nedělalo problém, pomocí programu blueman-manager jsem zařízení spároval a byl schopný zvolit profil pro poslech hudby (A2DP) i pro telefonování (HFP). Potřebné balíčky pro Ubuntu jsou blueman pulseaudio-module-bluetooth, ověřte, že máte načtený modul module-bluetooth-discover (pactl list | grep bluetooth-discover). Bohužel připojení k počítači přes bluetooth USB dongle se mi podařilo jen v proflu A2DP, ale to zřejmě bude chyba USB donglu.

Pro

 • moderní design
 • cena vs. kvalita
 • odolnost proti dešti
 • malá hmotnost
 • tlačítkové ovládání
 • hlasové vytáčení

Proti

 • kontrola baterky přes voltmetr
 • při signalizaci vybití vydrží pouze 5 minut
 • automatické připojení k poslednímu zařízení, ne k tomu nejbližšímu nebo k následujícímu, pokud ono poslední zařízení je vypnuté

Sluchátka bych doporučil hudebně nenáročným sportovcům a lidem, co často telefonují a potřebují u toho používat ruce, např. při práci s počítačem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Petr Pošvic. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Bezdrátová sluchátka Cel-Tec BTH018

 1. „při signalizaci vybití vydrží pouze 5 minut“
  Kéž by to takhle zůstalo stále. Když s nimi totiž běhám v mrazu, kde baterka nedokáže dávat stabilní proud, tak začnou signalizovat už po dvou hodinách provozu a vydrží takhle otravně pípat několik hodin. Prakticky jsou pak nepoužitelné pro nějaké delší aktivity,

  • Ano, to je mrzuté. Mně šlo na nervy i těch 5 minut pípání. Navíc je teď už nepoužívám, protože se mi odlepily ty gumové okraje od špuntů a reklamace mi nebyla uznána.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *