Fitbit Charge

Koncem října vydala firma Fitbit nový typ svého fitness náramku s názvem Charge. Jedná se o první ze tří plánovaných náramků s pokročilými funkcemi. Náramky Charge HR a Surge budou postupně v prodeji až v roce 2015.

Porovnání s Flex

Na rozdíl od svého předchůdce Fitbit Flex nemá Fitbit Charge pět svítivých diod, ale plnohodnotný jednobarevný OLED displej, na kterém je možné zobrazovat přesné údaje. Navíc přibylo malé tlačítko, kterým se zobrazované údaje na displeji přepínají. Funkce poklepání na display zůstala zachována. Pořadí zobrazovaných informací lze nastavit v mobilní aplikaci, stejně tak jaký údaj zobrazit při poklepání na displej.

Zobrazitelné údaje:

 • hodiny (nebo i datum, lze nastavit)
 • počet kroků
 • ušlá vzdálenost
 • spálené kilo kalorie
 • počet poschodí
 • alarm

Přibyla zajímavá funkce stopek, kdy dlouhým podržením bočního tlačítka se náramek přepne do cvičícího (Workout) režimu a začne se měřit čas. I v tomto režimu je možné krátkým stiskem procházet všechny měřené údaje. Dalším dlouhým stiskem bočního tlačítka se tento režim ukončí. Zahájit workout lze i v aplikaci pro mobilní telefon.

Nastala změna při přepínání náramku do režimu spánku. Fitbit Charge není třeba jakkoliv přepínat, sám rozpozná, že uživatel spí a automaticky režim spánku zapíná.

V náramku se skrývá barometr, takže dokáže měřit vyšlá poschodí. Tuto funkci má i Fitbit One.

Méně radostnou zprávou je, že Fitbit Charge není tak vodě odolný jako Fitbit Flex. Je odolný vůči potu a dešti, ale sprchovat se ani plavat s ním nejde. Sice se ho autoři snaží zařadit do kategorie 24/7, ale podle mě tam už nepatří právě kvůli slabé odolnosti vůči vodě.

Flex umožňuje vyndat zařízení z náramku a vložit do jiného, třeba jinak barevného. Můžete si podle nálady nebo oblečení vybrat tu správnou barvu. To u Charge není možné, náramek není rozebírací.

Díky plnohodnotnému displeji náramek po spárování s telefonem zobrazuje číslo (jméno) volajícího a jemně zavibruje.

Screenshoty nastavení

fitbit_clock-display fitbit_greeting fitbit_stats-display fitbit_tap-gesture

Baterie

K náramku je dodáván nabíjecí kabel, který jedním koncem pasuje do dírky na zadní straně náramku a z druhé strany je USB. Náramek vydrží na jedno nabití 7 dní při častém používání.

Cena

Náramek je možné koupit na webu https://www.fitbit.com/store za 129.95$, ale pouze ve Spojených Státech. I s poštovným jsem ho objednal za 137.75$. Dalším výdajem je převoz ze Států do České republiky, který mě stál přibližně 55$. Posledním výdajem je clo, které i s DPH činí 941 Kč.

Bonus na závěr: unboxing na YouTube.

4 komentáře u „Fitbit Charge

 1. Ahoj,
  mám dotaz jak nastavit délku kroku.
  Přijde mi, že náramek nepočítá správně počet kroků a tudíž i vzdálenost v km.
  Počítá víc kroků než je skutečnost.
  Děkuji David

  • V aplikaci pro mobil to nejde. Když se přihlásíš na svůj Fitbit účet na webu a půjdeš do nastavení na https://www.fitbit.com/user/profile/edit, najdeš v Body Info položku Stride Length, což je tebou hledaná délka kroku. Můžeš nastavit i Running Stride Length, ccož je délka kroku při běhu. Po uložení a synchronizaci náramku by se změny měly projevit.

    • Defaultne se nastavi delka kroku podle vysky. Nemusi to byt presne, maji to udelane podle statistickeho prumeru. Napr. moje delka kroku byla nastavena (temer) presne podle me vysky, nemusel jsem ji nijak upravovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *